U SHAPED HOUSE – Willa w Warszawie

Dom jednorodzinny w kształcie litery „u” powstał na zamówinie prywatnego klient w roku 2017. Prostota, minimalizm i natura – taka idea przyświecała projektantom z biura Oskar Firek, mającego swoją siedzibę w Krakowie.

Tworzą oni projekty, w których najważniejsze są dbałość i detale, funkcjonalizm, minimalizm i naturalne materiały. Dodatkowo, spełniając wymagania inwestora nie zapominają o swojej wyobraźni, dzięki której powstają tak niezwykłe i nowoczesne budynki.

Willa w Warszawie jest przykładem konsekwentnej współpracy między architektem a wymagającymi przyszłymi właścicielami domu. Wielogodzinne konsultacje, dobieranie odpowiednich materiałów i technologi, a to wszystko po to aby stworzyć idealnie dopasowaną przestrzeń do konkretnej rodziny.

W taki sposób tworzą się ponadczasowe i estetyczne projekty, którymi właściciele mogą się cieszyć przez wiele kolejnych lat.

Prostota willi we Warszawie

Bryła domu jest prosta, dwukondygnacyjna, otynkowana na złamaną biel. Duże przeszklenia, szczególnie te, wychodzące na ogród wpuszczają sporo naturalnego światła. Od frontu znajduje się sporych rozmiarów garaż, a na prawo od niego drzwi wejściowe. Bo właśnie to co najpiękniejsze skrywa się w środku.

Wnętrze domu

Po przekroczeniu progu czarnych drzwi, nasz wzrok od razu pada na wielkie okna po przeciwległej stronie. Poza nimi widzimy, prostą, jasną przestrzeń stworzoną z naturalnych materiałów w zgaszonych odcieniach.

Przechodząc dalej, po naszej prawej mijamy kuchnię. Długa, mieszcząca 5 osób wyspa, odznacza się swoim intensywnie czarnym kolorem na tle pomieszczenia. Szafki zaś tworzą nam jednolitą ścianę, pozwalają ukryć wszystko w środku. W rogu pod oknem stoją trzy bele drewna, służące jako podstawa do kwiatów. Wnoszą do wnętrza odrobinę natury.

Następnie mamy jadalnie z metalowym stołem wykończonym drewnianym blatem. Jednak najciekawszym elementem wystroju są lampy nadające odrobiny dynamizmu. Całość z dwóch stron otaczają przeszklenia od ziemi do sufitu.

Wróćmy się do salonu, przytulnego i utrzymanego w jednakowej kolorystyce jak reszta domu. Po środku stoi wspaniały narożnik skierowany ku ścianie medialnej. Po boku, tuż przy oknach, w ścianie skrywa się nowoczesny kominek. Nad wszystkim górują te same designerskie lampy co w jadalni.

Pierwsze piętro

Teraz, kiedy zwiedziliśmy parter możemy udać się schodami na pierwsze piętro. Jednak na chwilę musimy się przy nich zatrzymać. Bo tutaj właśnie znajduje się najciekawszy element tego domu – mały ogród. Posadzone zostały w nim rośliny egzotyczne. Ożywiają całe wnętrze jednocześnie dodając mu jeszcze więcej naturalności.

Na piętrze utrzymanym w tym samym stylu co reszta domu, znajdują się łazienka z pralnią, dwa pokoje i korytarz prowadzący do sypialni gospodarzy.

Zlokalizowana jest z lewej strony budynku, nad pokojem rekreacyjnym, sauną i toaletą. Bardzo minimalistycznie wykończona. Użyto w niej ciepłych kolorów oraz miękkich, wysokiej klasy tkanin. Widok po przebudzeniu jest naprawdę wspaniały, a to wszystko dzięki przeszkleniu na całą szerokość pomieszczenia.

Sypialnia główna łączy się z garderobą. Ekskluzywnie wykończona w bardzo przemyślany sposób jest funkcjonalna a przy tym estetyczna. Wyłożona miękką wykładziną aż zaprasza do spędzenia w jej wnętrzu choćby chwili. Dodatkowo zostało tam zaprojektowane przeprucie okienne wpuszczające do wewnątrz naturalnego światła.

Dom jednorodzinny, zaprojektowany przez biuro architektoniczne z Krakowa to prawdziwa gratka dla miłośników architektury. Minimalistyczny, ciepły i jednocześnie pełen natury oraz delikatnych elementów wykończenia. To wszystko powstało na otwartej przestrzeni o powierzchni 360m2.

Zdjęcia pochodzą ze strony: ofda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *