10 hoteli z najlepszym widokiem

Hotel Salto Chico, Chile

Na Terenie Parku Narodowego Torres del Paine, nad brzegiem jeziora Pehoe znajduje z zewnątrz niepozornie wyglądający budynek. Wyłożony deskami, z podłużnymi oknami skrywa wspaniałe wnętrze w skandynawskim, ciepłym stylu. Nie zostały tak urządzone bez kozery. Podkreślają bowiem największy atut hotelu – widok na masyw Torres del Paine i wodospad Salto Chico. To właśnie dla pięciogwiazdkowego luksusu oraz jednej z najwspanialszy panoram przyjeżdżają tam turyści z całego świata.

źródło: sportstour.cl

Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandia

W Fińskiej części Laponii, a dokładniej Saariselkä Fell znajduje, wydawałoby się, zwykły hotel z tradycyjnymi drewnianymi domkami. Nic bardziej mylnego. Pośród drzew schowanych jest ponad 40 igloo, z których po zmroku można podziwiać konstelacje a nawet zorze polarną.

Miller Howe on the Lake ,Windermere, Anglia

Nad największym jeziorem w Anglii, znajdującym się w hrabstwie Kumbria, w 1916 roku została zbudowana rezydencja z niepowtarzalnym widokiem na okoliczną naturę. Spokój i cisza widziane z hotelowych wnętrz urządzonych w angielskim stylu. Ponadto jednym z jego gości była sama królowa Elżbieta II, skuszona niesamowitą panoramą okolicy.

Trump international Hotel and Tower, Chicago

Czwarty najwyższy budynek w Stana Zjednoczonych to jeden z najbardziej luksusowych hoteli, sygnowany nazwiskiem prezydenta. Nic nie jest w stanie zapewnić tak oszałamiającej panoramy na miasto jak widok z 70 czy 80 piętra giganta. Sami zobaczcie.

Miramonti Boutique Hotel w południowym Tyrolu

Na wysokości 1230 metrów n.p.m. we włoskiej miejscowości Avelengo, usytuowany jest bardzo nowoczesny hotel z magicznym widokiem na góry lub oddalone o 10 km miasteczko Merano. Bardzo dobrze wyposażony, z centrum odnowy biologicznej hotel jest jednym z najczęściej odwiedzanych w tych okolicach. Jest to raj zarówno dla potrzebujących odpoczynku, ciszy i spokoju jak i zapalonych narciarzy, co łatwo dostrzec przez ogromne przeszklenia budynku.

Shangri-La Hotel – Paryż, Francja

Marzyliście kiedyś by budzić się co rano z widokiem na wieżę Eiffla? Jeśli tak to ten hotel jest idealnym miejscem dla Was. Hotel będący częścią dawnej rezydencji księcia Ronalda Bonaparte, od wieży dzieli jedynie Sekwana. Dzięki temu nic nie przysłania wspaniałej panoramy z okien apartamentów.

View Hotel – Dolina Pomników, UT, Stany Zjednoczone

Na terenie Monument Valley Navajo Tribal Park, skryty między monumentalnymi tworami skalnymi, znajduje się hotel gospodarzony przez rdzenny lud Navajo. Sam budynek utrzymany jest w tradycyjnym indiańskim stylu. Wszystko to idealnie wpasowuje się w otoczenie, wręcz zlewa się z naturą, tworząc w ten sposób niesamowite widoki, a co za tym idzie – wspomnienia.

Constance Moofushi Malediwy

Malediwów nie muszę chyba nikomu przedstawiać, panorama roztaczająca się zewsząd każdego zachwyca. Bo to właśnie dla relaksu wśród spektakularnych widoków każdy tam podróżuje. Morze zlewające się z przejrzystym niebem. I słońce delikatnie muskające nasze ciało.

Lemon Resort SPA

W moim rankingu nie mogłoby zabraknąć polskiego akcentu. Hotel znajdujący się w Gródku nad Dunajcem w Małopolsce. Widok na jezioro Rożnowskie rozciąga się z prawie każdego miejsca w resorcie. Aby cieszyć się panoramą nie trzeba wychodzić na zewnątrz, wystarczy usiąść w przeszklonym basenie bądź jacuzzi. Obiecująca wizja prawda?

Elbphilharmonie

W tym obiekcie ma swoje miejsce filharmonia nad Łebą. Zaprojektowana przez szwajcarski duet architektów Jacques Herzog i Pierre de Meuron. Nad salą koncertową znajduje się hotel znanej sieci Westin. Budynek góruje nad miastem dzięki czemu z hotelowych okien widać panoramę miasta i na przepiękną rzekę Łebę.

Choć to subiektywny ranking, myślę, że wiele z jego punktów Was zainteresuje. Warto podróżować i zwiedzać najpiękniejsze zakątki świata, nocując w hotelach z najwspanialszymi panoramami.

źródło zdjęcia wyróżniającego: www.booking.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *