Cytaty o architekturze – Frank Lloyd Wright

Cytaty, czyli Frank Lloyd Wright w słowach – jeden z najważniejszych projektantów XX wieku. Tworzył w nurcie architektury modernistycznej , a owoce jego pracy są jednymi z najlepiej rozpoznawalnych budowli na świecie.

W tym wpisie pragnę się skupić na jego osobie. Mówiąc dokładniej, pragnę przybliżyć Wam cytaty Franka Lloyda Wrighta – jednego z największych architektów swoich czasów.

Żaden dom nie powinien stać na wzgórzu lub czymkolwiek. Dom powinien być obok wzgórza, należeć do niego. Wzgórze i dom powinny razem żyć szczęśliwie. 

Frank Lloyd Wright

Budynki także są dziećmi ziemi i słońca. 

Frank Lloyd Wright

Natura jest dla mnie manifestacją Boga. Obcuję z naturą każdego dnia aby czerpać z niej codzienną inspirację do pracy. Naśladuję w budynkach prawa które natura użyła w swoim obszarze. 

Frank Lloyd Wright

Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie. 

Frank Lloyd Wright

Spojrzenie na przekrój planu wielkiego miasta to spojrzenie na coś podobnego do przekroju włóknistego nowotworu. 

Frank Lloyd Wright
FallingWater

Inne cytaty Franka Lloyda Wrighta

Cytaty te jaki i sam Frank Lloyd Wright w głównej mierze odnosił się do jego pasji,, czyli architektury. Jednak w swoim życiu wygłosił też kilka ciekawych poglądów na temat ludzkości czy otaczającego nas świata.

Jestem zwolennikiem tego, aby niebezpieczną broń trzymać poza zasięgiem głupców. Zacznijmy od maszyny do pisania. 

Frank Lloyd Wright

Telewizja jest gumą do żucia do oczu. 

Frank Lloyd Wright

Frank Lloyd Wright wielokrotnie ukazuje się jako pesymista. Cytaty, które w głównej mierze widzimy odnoszą się niekorzystnie do świata. W jego przemyśleniach możemy jednak też odnaleźć kilka cytatów pokazujących nadzieję dla świata.

Czym dłużej żyję tym życie staje się piękniejsze. 

Frank Lloyd Wright

Młodość jest zaletą nie okolicznością. 

Frank Lloyd Wright

Lecz niebezpieczeństwo zagrażające ludzkości ze strony miasta ma głębsze przyczyny – wrażliwość człowieka spada lub całkowicie zanika, jeśli musi on nieustannie składać coraz większą ofiarę z własnego czasu, przestrzeni i cierpliwości, ograniczony do bytowania w wąskich szczelinach i ukrzyżowany przez własne mechaniczne udogodnienia. Skazany przez bezsensowny nadmiar.

Frank Lloyd Wright

Cytaty, które stworzył Frank Lloyd Wright znacie zapewne z mojego innego wpisu Cytaty o architekturze. Jeśli jednak nie czytaliście go jeszcze to serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z kategorią cytaty. Znajdziecie tam znacznie więcej ciekawych myśli architektów z całego świata.

źródła zdjęć: ctvnews.ca, laurelhighlands.org, 12news.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *